Emr Danışmanlık Hizmetleri

 

BİYOSİDAL ÜRÜN NEDİR?

 

Piyasada bir çok alanda sık sık duyduğumuz “biyosidal”, “dezenfektan”, “antibakteriyel”, “antialg” gibi ifadeler ile aslında ne denilmek isteniyor, ya da bu ürünler nelerdir?

Kişisel hijyenden, evimizin, eşyalarımızın, hastane cihazlarının, veteriner alanlarının, havuz sularının, içme sularının… vb. bir çok alanın, yüzeyin dezenfekte edilmesinde yani zararlı mikroorganizmalardan arındırılmasında kullanılan bir ya da birden çok kimyasal madde içeren kullanıma hazır ürünlere biyosidal ürün denilmektedir.

Bir biyosidal ürünün piyasaya arz edilebilmesi için öncelikle Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çevre Sağlığı Daire Başkanlığınca çeşitli açılardan incelenmiş ve uygun bulunmuş olması gerekmektedir. İnsan ve çevre sağlığı açısından zararları, kontrol altına almayı hedeflediği mikroorganizmalar açısından etkinliğini ölçmek amacı ile Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği çeşitli labratuvarlarda analizleri yaptırılan ve analiz sonuçları ile birlikte çeşitli bilgi ve belgelerle desteklenen başvuru neticesinde uygun bulunursa Ruhsatlandırılan biyosidal ürünler listesi aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’nın sitesinde yayımlanmaktadır.

Böylece piyasada izinsiz olarak biyosidal ürün satılmasının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Faydaları olduğu kadar zararları da olabilecek olan bu ürünlerin mutlaka Ruhsat’lı ürün olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde ciddi sorunlar yaşanabilecektir.

EMR Danışmanlık olarak bizim misyonumuz ise Biyosidal Ürün üretmek ya da ithal etmek isteyen girişimcilerin Ruhsat alma sürecinde sorun yaşamadan ve ivedilikle bu ruhsatlarını temin edebilmelerini sağlamaktır. Ruhsatlandırılmak istenen ürüne dair Ürün Güvenlik Bilgi Formu hazırlanması, Etiket Hazırlanması ve ön başvuru evraklarının tamamlanması EMR Danışmanlık olarak başlangıçta verdiğimiz hizmetlerimizdendir. Sağlık Bakanlığınca ön başvurunun uygun bulunması ve analiz yaptırılması için Numune yazısının düzenlenmesi ile Yetkili Labratuvarlara yönlendirdiğimiz başvuru sahiplerini Ruhsat talep başvurusu için gerekli olan bilgi ve belgeler konusunda da yönlendiriyoruz.

İşin ikinci kısmı olarak adlandırdığımız bu kısımda işlemler biraz daha uzun soluklu ve teknik bilgi isteyen işler olduğundan her adımı detaylı olarak müşterilerimize bildiriyoruz ve başvuru dosyasının tamamını hazırlayarak müşterilerimizin doğru ve zamanında müraacat etmelerini sağlıyoruz.

Biyosidal Ürün Üretim/İthalat Ruhsatını temin edene kadar her aşamada müştrilerimizi gelişmelerden anında haberdar ediyor ve dosyalarını titizlikle takip ediyoruz.

Ruhsat başvurularınızın ihtiyaç duyduğunuz her aşamasında EMR Danışmanlık uzmanları ile iletişime geçebilir ve sorunsuz bir izin sürecinin ardından sizde üretiminizi/ithalatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 


Yorum

Yorum yapabilmek için buradan Giriş yapınız.

Copyright © 2012-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | Emr Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlığı
Emr Danışmanlık | Ankara Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık | Emr Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık| Alexa | Google