Emr Danışmanlık Hizmetleri

 

Hizmetix Dergisi Röportajı

 

Hizmetix Dergisinin EMR Danışmanlık Genel Müdürü Fatih Mehmet YASAR ile yapmış olduğu röportajı Derginin Nisan 2013 sayısında yayımlandı.

 

small font medium font large font
EMR Danışmanlık, biyosidal sektöründe öncü isim
.
05.04.2013 Her geçen gün daha da büyüyen ve profesyonelleşen kadrosu ile danışmanlık hizmeti verdiği tüm alanlarda hizmet kalitesi ve başarıları ile daima ihtiyaç duyulan ve sektörün öncü firmalarından biri haline gelen EMR Danışmanlık’ın Genel Müdürü Fatih Mehmet Yasar’a Biyosidal hakkında bilinmeyenleri sorduk.

Öncelikle ‘biyosidal’ ne demek?

Biyosidal günlük hayatta sıkça karşılaştığımız birçok ürünün genel adı. Bunlar antibakteriyel el sabunları, Antibakteriyel yer – yüzey temizleyiciler, konserve koruyucular, böcek ve haşere ilaçları, fare zehirleri, sinek kovucular vs. Yani rutin yaşamımızda birçok zararlı mikroorganizmayı, böceği, sineği, fareyi yok etmek için profesyonel kullanıcının ya da bizim gibi nihai tüketicinin kullandığı çeşitli ürünlerden bahsediyoruz. Biyosidal ürünü Sağlık Bakanlığı şöyle tanımlıyor; Bir veya birden fazla aktif madde içeren, kullanıma hazır hâlde satışa sunulmuş, kimyasal veya biyolojik açıdan herhangi bir zararlı organizma üzerinde kontrol edici etki gösteren veya hareketini kısıtlayan, uzaklaştıran, zararsız kılan, yok eden aktif maddeleri ve müstahzarları ifade eder. Biyosidal ürünlerin izin prosedürü 2009 yılına kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının kontrolüne tabi idi. Fakat 2009 itibari ile Avrupa Birliğine uyumlu bir yönetmelik hazırlanarak Biyosidal Ürünler tek bir merkezden Ruhsatlandırılmaya başlandı. İster böyle bir ürünün ithalatçısı olun isterseniz üreticisi Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Çevre Sağlığı Daire Başkanlığından ruhsat almanız gerekiyor.

Tüm girişimcilere biyosidal konusundaki danışmanlık hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz? Bu hizmet Türkiye’de yeterince biliniyor mu?

EMR Danışmanlık olarak sürecin en başından son anına kadar çözüm ortağı olma ilkesi ile hareket ediyoruz. Asıl çabamız müşterilerimizin bu süreçte iş yükünü hafifletmek ve yalnızca gerekli teknik konularda destek ve teyidini almak. Gerekli evraklar, uyulması gereken kriterler, teknik şartlar işe başlamadan önce müşterimize aklında herhangi bir soru işaretine yer vermeyecek şekilde açıklanır ve bu kriterleri yerine getirebilecek ise işe başlaması tarafımızca tavsiye edilir. Yaklaşık olarak 6 ay gibi bir sürede tamamlanan ruhsatlandırma sürecinde önemli olan verilen beyanların birbiri ile tutarlı olması, ürünlerin analiz sonuçlarının etkin ve beyanlara uygun çıkmasıdır.

Biyosidal ürün ruhsatlandırma maliyeti oldukça yüksek olduğundan firmaların baştan doğru yönlendirilmesi önemli. Doğru danışmanlık hizmeti almanın önemi de burada ortaya çıkıyor. Çünkü bir ürünün biyosidal olarak ruhsatlandırılabilmesi için hem kullanılan kimyasal maddeler hem de üretim tesisi açısından bazı şartları karşılaması gerekir. Bu şartlara uymayan başvuruların ruhsata dönüşme ihtimali olmadığından bu durum firmalara hem maddi kayıp hem de zaman kaybı olarak yansıyor.

EMR Danışmanlık olarak firmaların yıllarca uğraşmış oldukları ruhsatlandırma sürecini uzman kadromuz ile oldukça kısa sürede neticelendiriyoruz. Ya da yeni yapılacak bir müracaatın en doğru ve en hızlı şekilde sonuçlanması için müşterilerimizi yönlendiriyoruz.

Ajandanızda yer alan yeni projeleriniz nelerdir?

Öncelikle sektörümüzün öncü firmalarından biri olmak ve biyosidal danışmanlığında kalıcı bir yer edinebilmek amacındayız. EMR Danışmanlık olarak verdiğimiz hizmetin kalitesinden şüphe duymadan daima kendimizi yenileyerek müşterilerimiz ile uzun soluklu çalışmalar yapmak arzusundayız.

http://www.hizmetix.com.tr/NewsDetail.Asp?NewsID=2677&Title=EMR%20Dan%FD%FEmanl%FDk,%20biyosidal%20sekt%F6r%FCnde%20%F6nc%FC%20isim

 


Yorum

Yorum yapabilmek için buradan Giriş yapınız.

Copyright © 2012-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | Emr Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlığı
Emr Danışmanlık | Ankara Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık | Emr Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık| Alexa | Google