Emr Danışmanlık Hizmetleri

 

Kontrol Belgeleri

İŞGÜM (İş Sağlığı ve Güvenliği Merkezi Müdürlüğü) Kontrol Belgesi, ithalatı yapılacak boya ve boya kimyasalları (white sprit, solvent, aerosol) tiner, sanayi yapıştırıcıları vb. kimyasal ürünlerin işçi sağlığı ve güvenliği yönünden uygunluğunun denetlenmesi ve ithalatın kayıt altına alınması amacı ile verilen “Uygunluk/İzin belgesidir.

Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Size sadece şirket evraklarınızı göndermek kalsın. Gerisini EMR DANIŞMANLIK Uzmanlarına bırakın!

 

 

Sağlık Bakanlığı Kontrol Belgesi, ithalatı yapılacak ürünlerin insan sağlığı ve güvenliğinin gözetilerek denetim altına alınmasının yanında; yasal ticaretleri kontrol altında tutulan bazı kimyasalların (toluen, aseton, hidroklorik asit, metil etil keton vb.) ithalatı için düzenlenen, ürünlerin Türkiye’ye girişi sırasında ilgili Gümrük Müdürlüğü’ne ibraz edilmesi zorunlu olan belgelerdir.

Kontrol Belgelerinin yanı sıra, ithalatı/üretimi yapılan ortama hoş koku veren ürünler (spreyler, jel, polimer kağıt vb. gibi materyallere emdirilmiş oda ve oto kokuları vs.) için firmanızın Sağlık Bakanlığı’na bildirim de bulunması gerekmektedir.
Ayrıca, yürürlüğe giren tebliğ doğrultusunda, ithalatı/üretimi yapılacak kuvvetli asit veya baz içeren temizlik ürünleri (lavabo açıcı, tuz ruhu, kireç çözücü vs.) için de Sağlık Bakanlığı’na bildirimde bulunma zorunluluğu getirilmiştir.

 

Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Size sadece şirket evraklarınızı göndermek kalsın. Gerisini EMR DANIŞMANLIK Uzmanlarına bırakın!

 

 

Kontrol belgesi; ithalata konu malın tabi olduğu Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından, ithalatı gerçekleştirebilmek için alınması gereken ve yalnızca tüzel kişiler tarafından alınabilecek (şahıs, limited veya anonim olabilir) bir izin belgesidir. Bu belge kapsamına her türlü doğal (meyve, sebze, bakliyat) ve yapay gıdanın (bisküvi, gazlı içecek) yanı sıra hayvansal gıdalar ve bitkiler (tohum, fide vs.) girmektedir. İthal edilecek ürüne göre başvuru makamı ve prosedürleri farklılık gösterebilmekte; bazı ürünler için kota (miktar/fiyat) , ülke sınırlaması, dönemsel yasaklar söz konusu olabilmektedir.

Bu sebeple ithalat işlemlerinizi daha hızlı ve güvenli gerçekleştirebilmek için başvuru koşulları ve izin prosedürlerini güncel kaynaklardan takip etmek sizin için hayati önem taşımaktadır.

 

Size sadece şirket evraklarınızı göndermek kalsın. Gerisini EMR DANIŞMANLIK Uzmanlarına bırakın!

 

Copyright © 2012-2014 Tüm Hakları Saklıdır. | Emr Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlığı
Emr Danışmanlık | Ankara Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık | Emr Danışmanlık | Biyosidal Danışmanlık| Alexa | Google